Видатні люди села

                                           Гладенюк Надія Федорівна
Народилася в с.Жабче Грицівського (тепер Старокостянтинівського ранону) на Хмельниччині. Закінчила Шепетівський сільськогосподарський технікум бухгалтерського обліку  та Київський державний університет. Вчителювала.
Публікувалася у «Красилівському віснику»,  була членом районної літературної студії «Гроно».
Перша книжка поетеси – «Весільний дарунок», наступні – «Сім птиць», «Цінуймо хліб»
                                          Грозян  Ніна Федорівна
Кандидат філологічних наук, доцент. Кафедра  українського мовознавства. Факультет української філології та українознавства.
Народилася  8 травня 1959року в с.Демківці  Старокостянтинівського р-ну, Хмельницької обл.
У 1981 р. закінчила філологічний факультет Сімферопольського державного університету ім.М.В.Фрунзе.
 Трудову діяльність розпочала в серпні 1981 р. на посаді вчителя української мови та літератури СШ№11 м.Сімферополя. Із січня 1985 р. по жовтень 1995р. – вчитель української мови та літератури, організатор позакласної та позашкільної  виховної роботи, заступник директора з виховної роботи, заступник директора з навчально-виховної роботи цієї ж школи.
З жовтня 1995р. по вересень 2004р. працювала викладачем, а з вересня 2004р. по серпень 2007р. доцентом кафедри українського мовознавства Таврійського національного університету імені В.І.Вернадського.
У 2003р. захистила кандидатську дисертацію на тему: «Фразеологічна мікросистема «Поведінка людина» в українській мові (ідеологічний і аксіологічний аспекти)».
У 2005р. присвоєно вчене звання доцента.
Опублікувала понад 50 наукових і методичних праць.

                                               Щербачук Лідія Федорівна
Кандидат філологічних наук, доцент. Кафедра  українського мовознавства. Факультет української філології та українознавства.
Народилася 31 травня 1961 р. в с.Демківці Старокостянтинівського р-ну, Хмельницької обл..
У 1983р. закінчила філологічний факультет Сімферопольського державного університету ім..М.В.Фрунзе, 1998р.-аспірантуру при цьому ж університеті.
Трудову діяльність розпочала в листопаді 1982р. на посаді вчителя української мови та літератури СШ №14 м.Сімферополя. З серпня 1984 р. по вересень 1994р. – організатор позакласної та позашкільної виховної роботи, заступник директора з виховної роботи цієї ж школи. З вересня 1994 по серпень 2007р. працювала в Таврійському національному університеті ім..В.І.Вернадського на посадах асистента, доцента, заступника декана , в.о. декана факультету української філології та українознавства.
З вересня 2007р. – докторант Інституту філології Київського національного університету ім.Тараса Шевченка.
У 2000р. захистила кандидатську дисертацію на тему: «Загальномовна та індивідуально-авторська фразеологія в художніх текстах (на матеріалі О.Гончара)"
У 2002р. присвоєно вчене звання доцента.
Опублікувала понад 40 наукових і методичних праць.


                                        Синиця Надія Миколаївна 
 вчений секретар Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки


З 2014 року - голова Хмельницького обласного відділення ВГО «Українська бібліотечна асоціація», лауреат обласної премії в галузі бібліотечної справи імені Мелетія Смотрицького, член Президії управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької обласної державної адміністрації, член Президії Хмельницької обласної Спілки краєзнавців.


 
Народилася  в 1953 році, в с.Жабче Старокостянтинівського району, Хмельницької області.
Має почесну відзнаку Міністерства культури і мистецтв України “За багаторічну і плідну працю” та Почесну відзнаку Української бібліотечної асоціації «За відданість бібліотечній справі». 

У 1977 році закінчила Київський державний інститут культури ім. О. Є. Корнійчука (тепер Київський національний університет культури і мистецтв) за спеціальністю «Бібліотекознавство та бібліографія» (кваліфікація – бібліотекар - бібліограф.
Пройшла всі етапи бібліотечної діяльності – від першого робочого місця у сільській бібліотеці до керівника потужної регіональної інформаційно-бібліотечної установи.
Достойно представляє бібліотеки області на Всеукраїнських та Міжнародних наукових конференціях, має більше 40 публікацій в наукових збірниках, матеріалах конференцій, є автором методичних, бібліографічних посібників, кращого передового досвіду. Вивчала досвід бібліотек США, Бельгії, Польщі, Литви.
Здійснює пошукову, науково-дослідницьку роботу по вивченню історії культури та бібліотечної справи в області, є членом робочої групи із розробки Стратегії регіонального розвитку Хмельниччини.
Здійснювала керівництво проектами: «Створення регіональних порталів та регіональних інформаційних центрів на базі обласних наукових бібліотек», «Створення регіональних тренінгових центрів на базі бібліотек», «Поінформована громада- демократична країна» тощо.





Комментариев нет:

Отправить комментарий